Collega’s 3Wplus starten crowdfunding voor collega met dochtertje met leukemie
Via een crowdfunding hopen enkele medewerkers van vzw 3Wplus uit Asse zoveel mogelijk geld in te zamelen voor collega Aurélie Heylemans, wiens dochtertje Fenna (2) aan leukemie lijdt met hoge medische kosten tot gevolg. “We hopen dat haar gezondheidstoestand snel verbetert”, zegt Aurélie. Het gezin steunen kan via deze link.
Voor Aurélie Heylemans, medewerker binnen het team Kinderopvang van 3Wplus, en haar vriend Bart zal 17 januari nooit meer hetzelfde zijn. Die dag kregen ze het nieuws dat hun dochter Fenna, tweeëneenhalf jaar oud, aan leukemie zou lijden. Verjaardagsfeestjes en schooluitstappen maken de komende twee jaar noodgedwongen plaats voor chemotherapie en bloedtransfusies.
Terwijl vriendinnetjes na de paasvakantie voor het eerst naar school gaan wordt Fenna’s eerste schooldag noodgedwongen uitgesteld. “Sinds 17 januari ziet ons leven er totaal anders uit”, vertelt Aurélie. “Een half uur na de diagnose onderging ons popje al haar eerste chemotherapie. En dat terwijl Fenna net zoveel begon te ontdekken. Er kwam zoveel op ons af, maar mochten het hoofd niet laten zakken. We moesten ons sterk houden, voor Fenna. We zien onze dochter vechten, dus vechten wij met haar mee.”
Verzwakte spiertjes
Onlangs kwam er een lichtpunt. De kanker zou niet meer zichtbaar zijn in het beenmerg, wat de kans op (volledige) genezing verhoogt. Toch is de ziekte nooit ver weg. “Door intensieve chemobehandelingen en de vele cortisone die Fenna krijgt, zijn haar spiertjes volledig verzwakt en is ze minder zelfstandig”, legt Aurélie uit. “We kunnen haar niet uit het oog verliezen. Ze heeft minder kracht en is daardoor al gevallen.”
Met vier chemokuren per week is voor het gezin uit Geraardsbergen het ziekenhuis een tweede thuis geworden. Elke therapie krijgt Fenna een parel, ter ondersteuning van haar herstel. “Aan de parels kunnen we zien hoeveel chemo ons popje afgelopen weken moest doorstaan. Dat aantal is intussen niet meer op twee handen te tellen. Het was enorm moeilijk om onze kleine schat weinig tot niet te zien lachen. Zelfs het ruzie maken met haar halfzus Lorena misten we op de lange duur. Toch wordt ze langzaamaan meer Fenna. We hopen dat ze in september gewoon naar school kan gaan.”
Flexibele werkgever
Momenteel gaat alle aandacht van Aurélie en Bart naar Fenna. Ze zijn enorm dankbaar voor de flexibiliteit van hun beide werkgevers en het begrip van de collega’s. “Praktisch is het een enorm geregel. Werken doe ik momenteel niet, omdat ik mijn tijd compleet aan Fenna’s zorg wijd. Bart is intussen wel weer aan het werk, maar heeft onregelmatige uren. Onze collega’s reageren begripvol en geven ons zoveel mogelijk de tijd die we nodig hebben.”
Crowdfunding
De ziekte van Fenna is niet enkel emotioneel zwaar voor het gezin. Ook de financiële lasten beginnen door te wegen. Net daarom organiseren enkele medewerkers van 3Wplus een crowdfunding. “We hopen er enkele financiële lasten mee te verminderen”, klinkt het. “En misschien kan het gezin ermee op uitstap van het moment dat Fenna aan de beterhand is.”
Het gezin is alvast dankbaar voor het opstarten van de actie. “Alle beetjes helpen. We zijn blij met elke vorm van steun”, zegt Aurélie. “We willen vooral dat Fenna haar gezondheidstoestand verbetert en dat ze de komende jaren zo weinig mogelijk last ondervindt. Maar eens deze nachtmerrie voorbij is wensen we haar en Lorena de verdiende rust te gunnen met een mooi uitje.”
Het is mogelijk een schenking te doen voor Fenna en haar gezin via deze link: steunactie.be/actie/fenna-vecht-dus-wij-vechten-mee